Grzejniki

SYSTEMY GRZEWCZE

Grzejniki

Łatwy montaż i niska cena w porównaniu z ogrzewaniem płaszczyznowym to idealny opis
ogrzewania grzejnikowego.
Nowoczesne grzejniki charakteryzują się małą pojemnością wodną i łączone są rurami o małych średnicach, w związku z czym pojemność całej instalacji jest niewielka i znajduje się w niej mało wody. Dzięki tej cesze regulacja całego systemu ogrzewania jest łatwa i szybka.
Firma AQUA TEAM proponuje Państwu różnego rodzaju systemy orurowania instalacji grzejnikowych wyprodukowane przez firmy KELLER, KAN Therm, TWEETOP, REHAU, IBP, itp.
Nasza hurtowania posiada również szeroki zakres grzejników płytowych, aluminiowych, łazienkowych, dekoracyjnych (możliwość zakupu dedykowanych grzejnikowi zaworów podłączeniowych), kanałowych, takich producentów jak PERFEXIM, DELFIN, REGULUS, TERMA, INSTAL-PROJEKT, LUXRAD, PURMO, ZEHNDER, VERANO, itp. oraz odpowiednią do nich armaturę regulacyjną firm DANFOSS i SCHLOSSER
Do grzejników łazienkowych oferujemy grzałki elektryczne, które można wykorzystać do podgrzania czynnika grzewczego w grzejniku, w celu uniknięcia uruchomienia całej instalacji.

Ogrzewanie podłogowe i płaszczyznowe- wyposażenie

Ogrzewanie płaszczyznowe daje użytkownikowi wysokie poczucie komfortu ze względu na sposób przekazywania ciepła (duży udział promieniowania w stosunku do konwekcji) i równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, zarówno w domu jak i w pracy. Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się bardzo korzystnym, pionowym rozkładem temperatury, który jest bliski rozkładowi temperatury w przypadku ogrzewania idealnego. Obrazuje to poniższy wykres.

Dzięki temu, że przy posadzce panuje temperatura wyższa niż przy suficie (w przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego), temperatura komfortu dla człowieka jest niższa, co wpływa na oszczędność energii.
Zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego skutkuje obniżeniem zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Niskie parametry czynnika grzewczego w porównaniu do ogrzewania tradycyjnego (grzejniki) pozwalają na współpracę ogrzewania płaszczyznowego z odnawialnymi źródłami energii.
Firma AQUA TEAM oferuje Państwu kompletne systemy wodnego ogrzewania podłogowego, ściennego i sufitowego oraz chłodzenia płaszczyznowego dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, wiodących na rynku marek, takich jak REHAU, KAN Therm, TWEETOP, UPONOR, itp.

Pompy do instalacji grzewczych

Pompy do instalacji grzewczych