Ogrzewanie podłogowe i płaszczyznowe

Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się bardzo korzystnym, pionowym rozkładem temperatury, który jest bliski rozkładowi temperatury w przypadku ogrzewania idealnego. Obrazuje to poniższy wykres.
Ogrzewanie płaszczyznowe daje użytkownikowi wysokie poczucie komfortu ze względu na sposób przekazywania ciepła (duży udział promieniowania w stosunku do konwekcji) i równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, zarówno w domu jak i w pracy.

Dzięki temu, że przy posadzce panuje temperatura wyższa niż przy suficie (w przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego), temperatura komfortu dla człowieka jest niższa, co wpływa na oszczędność energii.
Zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego skutkuje obniżeniem zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Niskie parametry czynnika grzewczego w porównaniu do ogrzewania tradycyjnego (grzejniki) pozwalają na współpracę ogrzewania płaszczyznowego z odnawialnymi źródłami energii.
Firma AQUA TEAM Szczecin oferuje Państwu kompletne systemy wodnego ogrzewania podłogowego, ściennego i sufitowego oraz chłodzenia płaszczyznowego dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, wiodących na rynku marek, takich jak REHAU, KAN Therm, TWEETOP, UPONOR, itp.

PRODUCENCI