Systemy kominowe

Wybór odpowiedniego systemu kominowego jest jednym z najważniejszych aspektów przy projektowaniu budynków mieszkalnych, ponieważ zgodnie z polskimi przepisami kominy są elementami podlegającymi szczególnemu nadzorowi.

Komin prawidłowo dobrany wpływa na efektywność energetyczną urządzeń grzewczych i przede wszystkim na bezpieczeństwo związane z użytkowaniem instalacji grzewczych. Przy właściwym doborze systemu kominowego należy kierować się takimi czynnikami jak: rodzaj stosowanego paliwa, konstrukcja budynku, moc cieplna źródła ciepła itp.

Kominy jak i całe instalacje spalinowe powinny być odporne na działanie szkodliwych składników spalin i substancji chemicznych w nich zawartych. Kominy pracujące w trybie mokrym (współpracujące z kotłami gazowymi, kondensacyjnymi, itp.) muszą być ponadto odporne na działanie kondensatu.

Firma AQUA TEAM oferuje szeroki wachlarz wkładów kominowych oraz zewnętrznych kominów izolowanych producenta SPIROFLEX przeznaczonych dla różnorodnych paliw i kotłów, m.in.:

  • systemy kominowe do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych,
  • nierdzewne, kwasoodporne i żaroodporne wkłady kominowe,
  • kominy dwuścienne izolowane,

W przypadku niemożności zainstalowania systemów kominowych sztywnych, polecamy wkłady kominowe Alufol- rękawy wielowarstwowe służące do uszczelniania i zabezpieczania przewodów spalinowych i wentylacyjnych. Dodatkowo niektóre znajdujące się w naszym asortymencie kotły marek DE DIETRICH i VAILLANT sprzedawane są wraz z kominem systemowym.

PRODUCENCI