Czy grzejnik może pełnić funkcję dekoracyjną?

7 grudnia 2018

W naszej hurtowni sanitarnej Aqua Team znajdują się nie tylko urządzenia funkcjonalne, ale również pozwalające nadać otoczenie wyjątkowego stylu i charakteru. Mowa tu o grzejnikach dekoracyjnych, które potocznie nazywamy ozdobnymi. W ofercie Aqua Team znajdą Państwo bardzo szeroki wybór klasycznych grzejników drabinkowych do łazienki marki Terma, Instal Projekt, Zehnder, Irsap oraz modeli o bardziej ekstrawaganckich kształtach.

W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć i udowodnić, że grzejniki mogą pełnić funkcję nie tylko ogrzewania, ale również dekoracyjną.

grzejniki dekoracyjne

Nowoczesne grzejniki – piękne i funkcjonalne

Grzejnik bardzo często nazywany kaloryferem, ma prostą funkcję, ale jest też niezwykle ważnym elementem każdego domu. Dzięki temu urządzeniu możemy cieszyć się ciepłem w każdym pomieszczeniu. Większość z nas grzejnik łazienkowy kojarzy z tzw. modelem drabinkowym, a grzejnik pokojowy z białą płytą np. grzejnik Purmo Compact. Korzystając z takich rozwiązań, każde pomieszczenie będzie wyglądało tak samo. Jeżeli nudzą was takie rozwiązania i chcecie odmienić swoje pomieszczenie za pomocą grzejników jest to bardzo proste. Dekoracyjne grzejniki łazienkowe oraz pokojowe zyskują swoją popularność w naszym kraju. Ogromną ich zaletą jest mnogość dostępnych rodzajów podłączeń, oraz bardzo szeroka gama kolorów do wyboru. W przypadku grzejników dekoracyjnych marki Terma większość modeli występuje w ponad 200 kolorach. To gwarantuje nam dobranie idealnej barwy grzejnika np. do koloru mebli w pokoju, ścian w sypialni czy podłogi. Tak jak dużo jest kolorów, tak dużo jest też modeli grzejników ozdobnych – zaczynając od modeli z zaokrąglonymi kształtami, kończąc na grzejnikach narożnych – Terma Incorner.

grzejniki dekoracyjne

Różne rodzaje grzejników dekoracyjnych

Grzejniki dekoracyjne występują w wersji wertykalnej – pionowej, oraz w wersji horyzontalnej – poziomej. Szczególnie ten pierwszy rodzaj pozwoli na montaż na wąskiej ścianie nie zabierając dużo przestrzeni w pomieszczeniu, a dodatkowo nada ciekawy wygląd otoczeniu. Przykładem takiego rozwiązania jest grzejnik dekoracyjny Terma Sherwood V, który wygląda bardzo efektownie – rozwiązanie dedykowane do hallu, salonu lub sypialni. Jeżeli szukam grzejnika do łazienki o ciekawym kształcie uwagę na pewno przyciągnie model Terma Perła. W ostatnim czasie producenci grzejników wracają do modeli sprzed kilkudziesięciu lat stylizując je na retro, przykładem może być Terma Ribbon HWS.

Jak widać, grzejnik może spełniać dwie funkcje jednocześnie: generować ciepło i być elementem ozdobnym każdego pomieszczenie bez względu na jego powierzchnię.

projekt i wykonanie: Nie mam drobnych