Filtry do wody

Hurtownia sanitarna Aqua Team oferuje Państwu różnego rodzaju rozwiązania służące uzdatnianiu wody. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór filtrów do wody – od prostych w obsłudze podstawowych modeli po rozbudowane systemy służące do uzdatniania wody w naszych instalacjach.

Najczęstszymi przyczynami zastosowania filtrów do wody są:

– zły smak i zapach wody spowodowany licznymi związkami chemicznymi i chlorem,
– wysoka twardość wody, skutkująca dodatkowo osadzaniem się tzw. kamienia w instalacji, urządzeniach oraz na armaturze łazienkowej. Powoduje to konieczność używania większej ilości chemii oraz wczesne zużycie się urządzeń i ograniczenie sprawności instalacji (rury, wymienniki, grzejniki),
– nadmierny poziom żelaza i manganu – taki stan najczęściej występuje w indywidualnych podziemnych ujęciach. W takim przypadku woda ma bardzo nieprzyjemny zapach, jest mętna i bardzo często ma brunatne zabarwienie. Osadzające się związki żelaza w znacznym stopniu przyczyniają się do uszkodzenia instalacji w perspektywie czasu.

filtry do wody

Norma twardości dla wody w Polsce wynosi od 50 do 500mg CaCO3. Należy jednak pamiętać, żę woda o twardości powyżej 250mg CaCO3 jest uciążliwa dla użytkowników, jak również negatywnie wpływa na stan samej instalacji.

Metody uzdatniania wody:

– filtracja wody mechaniczna – wkłady wymienne i filtry do wody samoczyszczące,
– filtracja wody z wykorzystaniem wkładów węglowych – zastosowanie tego rodzaju filtrów do wody pomoże w neutralizacji złego smaku i zapachu wody,
– zestawy filtrów do wody wykorzystujące membrany odwróconej osmozy – takie rozwiązanie stosujemy, kiedy woda jest całkowicie zdemineralizowana – użytkowana do spożywania oraz w celach kosmetyczno-dermatologicznych oraz dla alergików,
– zmiękczanie wody – ta metoda powinna zostać zastosowana w przypadku, gdy twardość wody jest wyższa niż 250mg CaCO3. W celu obniżenia twardości H2O stosujemy zmiękczacze do wody, które nie tylko pozytywnie wpłyną na stan wody, ale również znacznie wydłużą czas życia instalacji wodnej.
– odżelaziacze – to kolejny sposób na poprawę jakości wody. Odżelaziacze dobierane są indywidualnie na podstawie niezbędnych badań wody. Bardzo ważne jest, aby kompatybilne ze sobą były pompa głębinowa oraz system uzdatniania wody.

W przypadku użytkowania filtrów do wody oraz innych urządzeń do uzdatniania wody, bardzo ważne jest aby wykonywać okresowy serwis. Podjęcie takich działań jest to gwarancją wydłużenia cyklu życiu danego urządzenia.

W ofercie naszej hurtowni sanitarnej Aqua Team oferujemy również sól w tabletkach, która odpowiada za poprawną pracę zmiękczacza do wody. Sól jest niezbędna do regeneracji filtrów do wody.