KOTŁY NA PALIWO STAŁE

Kotłownia na paliwo stałe nie musi już być najbrudniejszym pomieszczeniem w Twoim domu, tylko czystym i nowoczesnym. Należy jedynie wybrać odpowiedni kocioł i rodzaj paliwa. Pomoże Ci w tym firma AQUA TEAM, dystrybutor źródeł ciepła firm KELLER i ELEKTROMET. Kotły węglowe i inne na paliwo stałe naszych producentów są na tyle dopracowane, że nie wytwarzają już takiej ilości zanieczyszczeń jak kiedyś, spełniają natomiast normy ekologiczne, potwierdzone certyfikatami. Bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiedniej instalacji grzewczej do współpracy z kotłem na paliwo stałe, który często wytwarza więcej energii niż budynek tego wymaga. Rozwiązaniem może być zastosowanie w systemie zbiornika buforowego, przechowującego ciepło z niewielkimi stratami. Bufor cieplny pozwala pobierać ciepło w dowolnych ilościach, dokładnie wtedy gdy jest potrzebne.

Mamy Państwu do zaoferowania

  • kotły wielopaliwowe z automatycznym podajnikiem paliwa (możliwość spalania takich paliw jak: węgiel, ekogroszek, miał węglowy oraz biomasa w postaci pellet, wiórów drzewnych i owsa),
  • kotły wielopaliwowe z automatycznym i ręcznym podawaniem paliwa,
  • kotły wielopaliwowe zasypowe,
  • kotły na eko groszek z automatycznym podawaniem paliwa,
  • kotły pelletowe, węglowe, miałowe,
  • kotły z automatyką i bez, itd.

Kocioł węglowy

Paliwa dla kotłów z automatycznym podajnikiem wsypuje się do zasobnika, usytuowanego obok kotła, z którego za pomocą podajnika transportowane są do zamontowanego w kotle palnika retortowego. Ogromną zaletą tego typu kotłów jest to, że ilość paliwa w zasobniku wystarcza na 4 do 5 dni bezobsługowej pracy kotła. Taki kocioł węglowy jest bardzo wydajny.

PRODUCENCI