Wentylacja

Czym jest wentylacja?

Wentylacja to nic innego jak krążenie (cyrkulacja) powietrza – wymiana tego, które znajduje się wewnątrz jakiegoś pomieszczenia na świeże, pochodzące z zewnątrz. Ludzie i zwierzęta, aby prawidłowo funkcjonować i dobrze się czuć, potrzebują czystego powietrza, dlatego sprawna wentylacja jest absolutnie niezbędna w zamkniętych wnętrzach, gdzie przebywają. Gdy w budynku brakuje sprawnej wentylacji, ilość zanieczyszczeń w powietrzu wzrasta, a ilość niezbędnego do życia tlenu maleje. To zjawisko jest szczególnie niebezpieczne, gdy dotyczy środowiska, w którym do powietrza uwalniają się substancje takie jak dym papierosowy, pyły przemysłowe oraz opary chemiczne.

Wentylacja Szczecin

Czym grozi brak wentylacji?

W pomieszczeniach bez właściwego obiegu powietrza, rośnie stężenie takich substancji jak:
dwutlenek węgla, który produkują żywe organizmy podczas wymiany gazowej oraz kuchenki, kotły czy piece w wyniku spalania. Co więcej, w wyniku spalania może powstawać również tlenek węgla, czyli śmiertelnie trujący gaz, znany też pod nazwą czad. Gaz ten jest bezbarwny i niedrażniący, dlatego trudno go wykryć bez odpowiednich urządzeń.
para wodna – powstaje podczas prania, gotowania czy kąpieli. Nadmiernie wilgotne powietrze tworzy idealne środowisko dla grzybów i pleśni, które są toksyczne i trudne do usunięcia.
substancje szkodliwe są najbardziej powszechne w warunkach przemysłowych. Jednakże, ich obecność związana jest z wieloma materiałami, które występują powszechnie w pomieszczeniach mieszkalnych. Mogą to być farby i kleje, ale też niepozorne drewno czy cegła.

Wentylacja Szczecin

Wentylacja Aqua Team

W ofercie szczecińskiej hurtowni Aqua Team znajdziecie Państwo instalacje do dwóch najbardziej popularnych rodzajów wentylacji:
– wentylacji grawitacyjnej,
– wentylacji mechanicznej.

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna jest rodzajem wentylacji naturalnej i działa w oparciu o różnicę temperatur na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Napływ powietrza do pomieszczenia odbywa się naturalnie przez szczeliny okien i drzwi a wywiew realizowany jest przez kanał wyprowadzony ponad dach budynku.

Wentylatory domowe są to urządzenia uniwersalne. Jest to najczęściej spotykany rodzaj wentylacji kuchni i łazienek. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest również w biurach i garażach. Głównie wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego bardzo łatwego w czyszczeniu.

Wentylatory dostępne są w pięciu typowych średnicach:

– 100mm
– 120mm
– 125mm
– 150mm
– 200mm

Do stworzenia profesjonalnej i wydajnej instalacji wentylacyjnej niezbędne będzie skompletowanie wszystkich elementów:

wentylatory – domowe (ścienne lub sufitowe), kanałowe dla domu lub przemysłu, kominowe lub dachowe,
zakończenia wentylacyjne – kratki wentylacyjne, nasady kominowe, anemostaty, drzwiczki rewizyjne, rozety drzwiowe
przewody wentylacyjne,
akcesoria wentylacyjne.

Hurtownia sanitarna Aqua Team ze Szczecina oferuje Państwu kanały wentylacyjne wywiewne z blachy ocynkowanej w zakresie średnic 80-630 mm i kształtki o tych samych średnicach firmy Spiroflex. Dodatkowo, w naszej szerokiej ofercie znajdują się również kratki wentylacyjne renomowanej firmy Dospel, która jest liderem wentylacji na rynku.

Więcej na temat wentylacji mechanicznej: Rekuperator Szczecin.

PRODUCENCI