Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe?

7 grudnia 2018

Etap projektowania domu, to idealny moment aby przemyśleć sprawy związanych z instalacjami jakie będą nam niezbędne w codziennym użytkowaniu. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto przekalkulować koszt inwestycji związanej z wyborem danej instalacji, oraz koszty związane z użytkowaniem danej instalacji.

W tym poradniku skupimy się wyłącznie na instalacji grzewczej, a konkretnie na jednym z najczęściej występujących rodzajów ogrzewania płaszczyznowego.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ogrzewania płaszczyznowego:

 • ogrzewanie podłogowe – najbardziej popularne rozwiązanie w budownictwie mieszkalnym i jednorodzinnym – nazywane potocznie podłogówką,
  a) wodne
  b) elektryczne
 • ogrzewanie ścienne – identyczna zasada działania jak w przypadku ogrzewania podłogowego,
 • ogrzewanie sufitowe.

Każda wyżej wymieniona technologia skupia zwolenników oraz przeciwników. W przypadku ogrzewania podłogowego zwanego bardzo często podłogówką ciężko spotkać osobę, która nie dostrzega walorów tego rozwiązania.

Powody, dla których warto postawić na „podłogówkę” w domu:

 • możliwość stosowania w każdym pomieszczeniu i na każdej kondygnacji domu,
 • współpraca z wieloma urządzeniami grzewczymi: pompy ciepła, kotły gazowe i olejowe, kolektory słoneczne oraz kotły kondensacyjne,
 • dzięki instalacji ogrzewania podłogowego schowanej pod posadzką, nie unosi się kurz, który nie sprzyja alergikom,
 • wybór wysokiej jakości materiałów oraz należyte ułożenie instalacji to gwarancja wysokiej niezawodności przez długie lata,
 • równomierne promieniowe ciepła z „podłogówki” znacząco zwiększa komfort w pomieszczeniu,
 • ukrycie całego systemu ogrzewania podłogowego nie ogranicza przestrzeni pomieszczenia do jego aranżacji i umeblowania.

Przykładowe rozwiązania producenta KAN-therm:

zalety ogrzewanie podłogowe

W ofercie naszej hurtowni instalacji sanitarnych AQUA TEAM znajduje się wiele ciekawych rozwiązań dedykowanych dla ogrzewania podłogowego, najlepszych producentów na rynku: KAN-therm, REHAU, Tweetop, Uponor oraz Keller.

Jeżeli macie pytania dotyczące produktów, lub jednego z rodzajów ogrzewania płaszczyznowego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi w Szczecinie oraz w nowo powstałym oddziale w Świnoujściu.

projekt i wykonanie: Nie mam drobnych