Blog

Strona główna / Blog / Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?
22 czerwca, 2023

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu. Często na podstawie jej stanu oceniamy nie tylko lokal, ale również właścicieli. Jej aranżacja powinna być zarówno przyjemna, jak i funkcjonalna, ponieważ w tym samym miejscu zaczynamy i kończymy każdy dzień, dbając o higienę oraz wygląd.

Chcąc zaprojektować i stworzyć przyjemne wnętrze, należy pamiętać o każdym elemencie – w końcu detale są odpowiedzialne za spójną całość. Grzejniki łazienkowe są jednym z wyjątkowo istotnych elementów, który nie tylko będzie mieć wpływ na design, ale także komfort korzystania z łazienki. Warto więc sięgnąć po produkty z najwyższej półki i wiedzieć, które z nich spełnią wszystkie oczekiwania.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?

Dopasuj wielkość do metrażu

Do pomieszczeń o niewielkiej powierzchni lepiej wybrać kompaktowe grzejnik do łazienki. Zaoszczędzicie w ten sposób miejsce, które możecie przeznaczyć na wiele innych sposobów, np. dodając kilka funkcjonalnych szafek na kosmetyki.

Chociaż dopasowanie mocy grzewczej jest istotne, by w łazience było ciepło, przyjemnie i sucho, koniecznie zastanówcie się nad potencjałem grzewczym montowanego modelu. Nawet nieduże grzejniki drabinkowe potrafią zaskoczyć wydajnością.

Sprawdź wydajność i moc grzewczą

Moc grzewcza i wydajność danego modelu to jedna z najważniejszych kwestii, o której należy pamiętać podczas inwestycji. Po dokładnym oszacowaniu strat ciepła koniecznie sięgnijcie po model przekraczający zapotrzebowanie cieplne. Łazienka to specyficzne miejsce, w którym jest bardzo wysoki poziom wilgoci, dlatego trzeba zapewnić lokatorom odpowiednie narzędzia gwarantujące satysfakcję.

Grzejnik drabinka często służy jako wieszak na ręczniki domowników, dlatego nadwyżka zostanie wykorzystana do wysuszenia ich po prysznicu.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki?

Zweryfikuj materiały i jakość wykonania

Idealny grzejnik? Lutowany i chromowany! Koniecznie sprawdźcie łączenia, ponieważ jest to najbardziej newralgiczny punkt. Spawane konstrukcje są mimo wszystko mniej odporne na wysokie ciśnienie i korozję. Lakier natomiast łatwo zarysować. Jest on również bardziej podatny na uszkodzenia spowodowane zmianami temperatur i ciągłą pracą w otoczeniu wilgoci.

Wybierając tańszą wersję lakierowaną, produkt musi być pokryty grubą i gładką warstwą farby i preparatów zabezpieczających – zarysowania automatycznie eliminują go z potencjalnej listy zakupowej.

Sięgaj po nowatorskie konstrukcje od renomowanych producentów

Projektanci wyposażenia domowego z każdym sezonem stają się coraz bardziej kreatywni. Zawdzięczają to rozwiniętym możliwościom zaawansowanej technologii produkcji i coraz lepszej dostępności innowacyjnych materiałów. Doskonałym przykładem jest grzejnik dekoracyjny pionowy, który może występować w niezliczonej ilości kolorów i konfiguracji.

Chcąc jednak stworzyć niestandardową aranżację w nowoczesnym stylu, trzeba przygotować się na dużo większy wydatek. Modele zaprojektowane w taki sposób są teoretycznie prostymi konstrukcjami, lecz produkowane są w większości przez niszowych producentów stawiających na odważne propozycje.

Nie bójcie się eksperymentować – mieszkanie to Wasz azyl, dlatego powinno być przygotowane w Waszym wymarzonym stylu.

Centrala Szczecin
Świerczewska 7
71-066 Szczecin

Szczecin Prawobrzeże
Wiosenna 7A
70-807 Szczecin

Świnoujście
Marynarzy 3
72-600 Świnoujście
Polityka Prywatności

Realizacja strony: Proformat

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.