Blog

Strona główna / Blog / Jakie ogrzewanie do małego domu?
20 lipca, 2023

Jakie ogrzewanie do małego domu?

Każdy z nas chyba miał taki okres w swoim życiu, kiedy marzył o pierwszym własnym domu. Gdy już przystąpimy do realizacji marzeń, możemy napotkać na wiele pytań, na które znalezienie odpowiedzi nie będzie takie proste.

Jednym z tych pytań na pewno będzie: Jakie ogrzewanie wybrać?

Właśnie w tym poradniku postaramy się skupić na przedstawieniu kilku sposobów ogrzewania małego domu. To co będzie nas na pewno ograniczać przy instalacji wybranego systemu ogrzewania to:

  • dostęp do mediów – gaz, energia elektryczna,
  • zasobność portfela.

Jeżeli na działce, na której będziemy rozpoczynali budowę domu o powierzchni około 150m2, użytkowanego przez rodzinę 4 osobową, nie ma dostępu do gazu, mocno zawęża się nam możliwość wyboru sytemu ogrzewania. W momencie kiedy znajdziemy się w takiej sytuacji, możemy postawić na ogrzewanie elektryczne, którego koszt całej instalacji nie jest wysoki, ale koszty eksploatacji są bardzo wysokie.

Jest jeszcze jedna alternatywa, która uważana jest za ekologiczne rozwiązanie – mowa o pompie ciepła. Jest to dość kosztowne rozwiązanie na etapie zakupu urządzenia oraz instalacji (łączny koszt inwestycji w pompę ciepła jest wyższy niż wyposażenie kotłowni gazowej). Nie mniej jednak oszczędności wynikające z takie formy ogrzewania naszego jednorodzinnego domu odczujemy na przestrzeni lat podczas eksploatacji. Ciekawym rozwiązaniem w pompie ciepła jest możliwość chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim.

Tak jak pisaliśmy powyżej, dostęp mediów na działce budowlanej ma kluczowe znacznie przy wyborze formy ogrzewania domu. Doprowadzona instalacja gazowa do naszego placu budowy, pozwoli nam wybrać najbardziej popularną formę ogrzewania domów jednorodzinnych w Polsce – ogrzewanie gazowe. W zależności od wyboru modelu i mocy pieca gazowego koszt wyposażania kotłowni będzie się wahał. W przypadku wyboru ogrzewania gazowego trzeba pamiętać również o zaprojektowaniu, zakupie oraz instalacji systemu kominowego.

Należy pamiętać, że nie zależnie od wybranego sposobu ogrzewania naszego domu, możemy zastosować ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści m.in. czysto finansowe (oszczędność), higieniczne (kluczowe znacznie dla alergików) oraz estetyczne (cała instalacja schowana jest pod posadzką).

Hurtownia sanitarna AQUA TEAM – wsparcie dla każdego inwestora

Decyzja należy do Was, jakie ogrzewanie wybierzecie w swoim domu. Jeżeli macie jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi. Przypominamy, że w naszej hurtowni sanitarnej Aqua Team znajdują się w stałe ofercie piece gazowe, grzejniki, pompy ciepła oraz niezbędne elementy do ułożenia ogrzewania podłogowe w domu.

Dodatkowo, hurtownia instalacji sanitarnych Aqua Team zapewnia swoim klientom fachowe doradztwo, usługę instalacji urządzenia przez sprawdzonych wykonawców ściśle współpracujących z naszą hurtownią, wsparcie serwisowe oraz projektowe.

Centrala Szczecin
Świerczewska 7
71-066 Szczecin

Szczecin Prawobrzeże
Wiosenna 7A
70-807 Szczecin

Świnoujście
Marynarzy 3
72-600 Świnoujście
Polityka Prywatności

Realizacja strony: Proformat

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.