fbpx

Kaczmarek

Kaczmarek

Firma Kaczmarek to jeden z największych producentów systemów instalacyjnych na rynku polskim. Specjalnością przedsiębiorstwa jest produkcja rur kanalizacyjnych przeznaczonych do budowy systemów kanalizacji wewnętrznej i zewnętrznej, rur osłonowych do kabli, elementów systemów drenażowych, studni czy zbiorników polietylenowych.

Firma produkuje również wiele innych elementów instalacyjnych z tworzyw sztucznych, w tym elementów sieci wodociągowych, kanalizacyjnych czy gazowych. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się również systemy rynnowe, ciśnieniowe PVC-U, skrzynki rozsączające i wiele innych.

Historia przedsiębiorstwa Kaczmarek rozpoczęła się w połowie lat 80-tych XX wieku, a dokładnie w 1985 roku. W początkowym okresie działalności firma zajmowała się produkcją folii galanteryjnych i technicznych wytwarzanych ze zmiękczonego PCV. Materiały tego typu wykorzystywano m.in. do produkcji wówczas deficytowych okładek na zeszyty, wykończeń wózków dziecięcych, materacy czy damskich torebek (materiał stosowany jako trwała podszewka do torebki). Warto podkreślić, że do 1994 roku firma Kaczmarek była jednym z największych dostawców folii technicznych dla zakładów FSO (folię montowano w drzwiach samochodowych). Pierwsze wytłaczarki do rur pojawiły się w firmie w 1991 roku. Od tego czasu rury PCV zaczęły dominować produkcję firmy. Dziś firma skupia się niemal wyłącznie na produkcji rur, które wykorzystuje się przy budowie wielu typów instalacji technicznych. Produkowane przez firmę rury z tworzyw sztucznych wykorzystuje się m.in. do budowy instalacji wodociągowych lub gazowych, wykonując drenaż lub systemy kanalizacji ściekowej.

Dzięki doświadczeniu, rozsądnemu planowaniu produkcji, a także ciągłym inwestycjom w sprzęt i ludzi, firma Kaczmarek stała się znaczącym podmiotem na krajowym rynku systemów instalacyjnych. Co warte podkreślenia, oferta firmy cały czas wzbogacana jest o nowe rodzaje produktów. Doskonałym tego przykładem mogą być cieszące się dużą popularnością systemy kanalizacji niskoszumowej czy wprowadzone do asortymentu firmy w 2012 roku skrzynki rozsączające.