fbpx

Uponor

Uponor

Założona w 1918 roku, w Lahti (Finlandia) firma Uponor to jeden ze światowych liderów na rynku urządzeń dedykowanych systemom grzewczym, chłodniczym i wodociągowym. Na współczesną ofertę firmy składają się dziesiątki różnorodnych urządzeń charakteryzujących się doskonałą jakością wykonania, ponadprzeciętną trwałością i funkcjonalnością użytkową. Firma produkuje m.in. profesjonalne zbiorniki na wodę deszczową i ścieki, urządzenia do systemów ogrzewania podłogowego, w tym przyłącza grzejnikowe i wiele innych.

Historia Uponor i jej aktualna działalność

Początki działalności związane są z produkcją mebli i dedykowanych im akcesoriów technicznych, takich jak metalowe sprężyny do łóżek. W kolejnych latach profil działalności firmy zaczął się jednak dość szybko zmieniać. W latach 50-tych XX wieku firma Uponor zajmowała się już głównie produkcją sprzętów gospodarstwa domowego i rur stalowych, których sprzedaż okazała się niezwykle intratnym biznesem. W kolejnej dekadzie firma uruchomiła pierwszy zakład tworzyw sztucznych i rozpoczęła masową produkcję rur plastikowych. W latach 80-tych XX wieku produkcja rur stała się głównym profilem działalności Uponor, a dzięki otwarciu na nowe rynki (w ostatniej dekadzie XX wieku) jej produkty zaczęły być eksportowane do wielu krajów świata, w tym do Polski. Na aktualną ofertę firmy składa bogaty wybór różnorodnych rur dedykowanych systemom klimatyzacyjnym, chłodniczym, grzewczym i wodociągowym. Poza tym firma produkuje nowoczesne zbiorniki ppoż. o litej konstrukcji oraz inne wersje szczelnych zbiorników na ciecze, w tym zbiorniki na ścieki dla gospodarstw domowych.

W ofercie hurtowni sanitarnej Aqua Team w Szczecinie znajdziesz wiele oryginalnych produktów marki Uponor, w tym niezwykle nowoczesne akcesoria dedykowane budowie podłogowych systemów grzewczych lub chłodniczych. Jeśli interesuje Cię ogrzewanie podłogowe lub montaż niezawodnego w działaniu systemu chłodzenia – chłodzenie podłogowe, zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Osoby zainteresowane zakupem wysokiej jakości rur i różnego rodzaju akcesoriów przeznaczonych do ich montażu, zachęcamy do kontaktu.